+420 731 143 545

info@ocbreda.cz

Aktuality

Opavský vinný trh 2021

Druhý říjnový pátek ocení zejména milovníci vín. Přiťuknout si sklenkami vína budou moci na tradiční akci Opavský vinný trh 2021, která proběhne už v pátek 8. října od 16 do 22 hodin. Večer spojený s ochutnávkou vín a také hudbou představí vinotéky z regionu, restaurace, soukromé subjekty, ale nově i školy a e-shop. To umožní návštěvníkům výběr z více než sto padesáti kvalitních vín. Převažovat budou přívlastková vína z Moravy.

Letošní novinkou je rozšíření sortimentu i o vína zahraniční, šumivá vína a míchané nápoje z vín. Gastronomickou zajímavostí k vínu budou letos mimo jiné i hlemýždí speciality, lokální horká čokoláda nebo espreso z místní pražírny.

Přestože cena vína na trhu od doby prvního ročníku v roce 2014 výrazně vzrostla, ceny degustačních vzorků se i v letošním ročníku udrží v rozmezí 20 až 40 Kč. Zachována zůstane i cena degustační skleničky (Kč 70), která slouží k rozlévání degustačních vzorků a po vinném trhu se stává praktickým suvenýrem. Částí výtěžku přispějí prodejci na charitativní účely. Přidat se k nim mohou i další návštěvníci a podnikatelské subjekty.

Opavský vinný trh letos podpoří malého Sebíka z Opavy - Kylešovic, který trpí somatickým postižením. Zájemci přispějí zakoupením vína se speciální etiketou. Změna pro Opavu, která stála u zrodu této akce, si dovoluje pozvat na skleničku všechny zaměstnance Slezské nemocnice v Opavě, jako malou pozornost za zvládnutí náročného období…

Hudební program zajistí Matěj Burda a Matěj Kostruh. Finále bude patřit kapele Popelka. Partnery projektu jsou Opavské Slezsko a OC Breda & Weinstein. Večerem provede Alexandr Burda.

Opavský vinný trh 2021
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít