+420 731 143 545

info@ocbreda.cz

Aktuality

Podzimní Den prevence

Oblíbená akce zaměřená na prevenci v péči o tělesné i duševní zdraví proběhne letos již podruhé 29. listopadu od 10:00 do 17:00 v univerzitním centru UniPoint v OC Breda & Weinstein (1. patro vedle Krevního centra).

Akci tradičně připravuje Fakulta veřejných politik v Opavě, která v rámci podzimní verze představí řadu zajímavých programů zaměřených na osvětu v péči o zdraví. Na své si přijdou zájemci napříč všemi věkovými kategoriemi včetně dětí.

V oblasti péče o tělesné zdraví se program zaměří na prevenci civilizačních chorob či nácvik první pomoci, návštěvníci si budou moci vyzkoušet resuscitaci na dospělém i dětském modelu, brýle pro simulaci zrakových vad, zkontrolovat si správnost mytí rukou pomocí speciálního přístroje nebo obdržet cenné rady v péči o dutinu ústní.

Program akce se zaměří také na péči o duševní zdraví, a to zejména na práci se stresem, který bývá častou příčinou celé řady civilizačních chorob. Zájemci si budou moci vyzkoušet různé relaxační aktivity pro dospělé i pro děti.

Nebudou chybět ani preventivní aktivity podporující správný rozvoj řeči u dětí s důrazem na multismyslový přístup nebo anketa a dotazník pro rodiče zjišťující dosaženou úroveň řečových dovedností dětí. Pro nejmenší budou připraveny jazykové hry, gymnastika mluvidel, grafomotorická cvičení a další zábavné a osvětové aktivity.Podzimní Den prevence
© ARSYLINE 2017
}
Upozornění
Zavřít